Sık Sorulan Sorular

1. COM.TR li alan adını nereden-nasıl alabilirim?

Almış olduğum com.tr li alan adını Alfa Soft Tech’te nasıl kullanabilirim?

com.tr, net.tr, org.tr gibi uzantılar resmi uzantılardır. Şirket/kişi ‘lerden istenilen resmi evraklar sağlanıp nic.tr web sitesi üzerinden başvuru yapılarak TR li alan adı sahibi olabilirsiniz. Gerekli tüm bilgiyi https://www.nic.tr/  adresinden öğrenebilirsiniz.  Almış olduğunuz .tr uzantılı domaini de DNS değişikliği yoluyla Alfa Soft Tech’te kullanabilirsiniz.

2. Web sitesi sahibi olmak ne işime yarar?

Dijitalleşen dünyada web sitesi sizin online kartvizitinizdir. Web sitenizi kendinizi ifade etmek, yaptığınız işi duyurmak, müşteri sayınızı artırmak, profesyonel kimliğinizi güçlendirmek ve en önemlisi fiziksel olarak ulaşamayacağınız binlerce kişiye ulaşmak için kullanabilirsiniz.

 

Bir web sitesine sahip olmak sizi farklılaştırır ve rakiplerinizden ayrıştırır.

3. Sosyal medya hesaplarımı websiteme bağlayabilir miyim?

Sosyal medya hesaplarınızı kolaylıkla web sitenize bağlayabilirsiniz. Böylece ziyaretçilerinizi, düzenleyeceğiniz etkinliklerden haberdar edebilir, onlara işiniz ya da kendiniz ile ilgili tüm yenilikleri tek noktadan aktarabilirsiniz.

Ayrıca, sosyal medya hesaplarınıza web sitenizde yer vererek, ziyaretçilerinize diledikleri mecralardan sizinle iletişime geçme fırsatı sağlamış olursunuz.

4. Profesyonel e-mail nedir?

AlfaSoftTech Site ile beraber hem hazır web sitesi sahibi hem de profesyonel e-posta adresi sahibi olursunuz. Profesyonel bir e-posta adresine sahip olmak sizi farklılaştıracak ve imajınızı güçlendirecektir.

Gmail, Hotmail, Yahoo gibi ücretsiz sunulan ve herkes tarafından kullanılan bir adres yerine web sitenizde kullandığınız alan adınızla kullanacağınız, özelleşmiş e-posta adresiniz dijital varlığınızı güçlendirerek işinize ve iletişimlerinize ciddiyet katacaktır.

5. Web sitesi kurmak için teknik bilgim olması gerekir mi?

Alfa Soft Tech Site ile site kurmak için tasarımcıya ihtiyacınız yok! ‘Hemen Dene’ seçeneği ile karşınıza çıkan Site Sihirbazındaki birkaç basit soruyu cevaplayarak, sizi veya işletmenizi anlatan bir web sitesini kolayca oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı hazır temalar ve modüller ile teknik detaylara takılmadan web siteniz dakikalar içerisinde hazırlayabilirsiniz. Demo süresi boyunca tüm modülleri deneyimleme fırsatı sunan Alfa Soft Tech Site ile ihtiyacınıza göre foto galeri, rezervasyon formu, geri sayım gibi özellikler ekleyip çıkarabilir, renkler ve resimler üzerinde dilediğiniz değişiklikleri yaparak, sitenizi özelleştirebilirsiniz.

6. Kurulum Süreci ve Değişiklikler konusunda Sizden Nasıl Destek Alabiliriz?

Yazılım çözümlerimizi satın almış müşterilerimiz için düzenlediğimiz, ücretsiz eğitimlere katılabilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde, dilediğiniz zaman destek ekibimize talebinizi ileterek destek alabilirsiniz. Dilerseniz destek sayfamız ve youtube kanalımızda yer alan yardım videolarımızı izleyerek bilgi edinebilirsiniz. İşte Site ekibi olarak, tüm süreçlerinizde yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

7. Web Paketleriniz Google, Yandex vb. Arama Motorları İle Uyumlu mudur?

Tüm web yazılım paketlerimiz arama motorlarının belirlemiş olduğu yazılım kurallarına uygun bir şekilde geliştirilmiştir. Google Analytics üzerinden raporlama ve dönüşüm takibi yapabilirsiniz.

8. Tarayıcı geçmişi ve DNS ön belleği nasıl silinir?

Bilgisayarınızın DNS ön belleğini temizlemek için;Başlat > Çalıştır dedikten sonra “cmd” yazıp giriş yapınız.Gelen komut satırı ekranına ipconfig /flushdns yazıp çalıştırdığınızda dns ön belleğinizi temizlemiş olacaksınız.

Dünyada en yaygın kullanılan 3 farklı tarayıcı firması için Tarayıcı Geçmişini Silmek için aşağıdaki işlemleri sırası ile yapınız.

Internet Explorer

Başlat menüsünden Programlar kısmına gelip Internet Explorer’ı açınız.

Internet Explorer penceresindeyken “Ctrl + Shift + Delete” tuş kombinasyonuna basınız.

Buradan silmek istediğimiz dosyaları seçip aşağıdan Sil (Delete) tuşuna basını<.
Mozilla Firefox

Başlat menüsünden Programlar kısmına gelip Mozilla Firefox’u açınız.

Mozilla Firefox Penceresindeyken “Ctrl + Shift + Delete” tuş kombinasyonuna basınız.

Buradan silmek istediğiniz dosyaları seçip aşağıdan Tarama verilerini temizle butonuna basınız.
Google Chrome;

Başlat menüsünden Programlar kısmına gelip Google Chrome’u açınız.

Google Chrome penceresindeyken “Ctrl + Shift + Delete” tuş kombinasyonuna basınız.

Karşınıza gelen pencerede silmek istediğiniz dosyaları seçip aşağıdan Tarama verilerini temizle butonuna basınız. Internet Explorer’a ek olarak Google Chrome’da belirli zaman aralığındaki dosyaları silebiliyorsunuz. Bunun için “Şu döneme ait verileri temizle” kısmından zaman aralığını seçebilirsiniz.

Hızlı Destek Talebi

  Daha Fazla Yardıma İhtiyacınız Var Mı?

  Alfa Soft Tech olarak size destek olmak için hafta içi sabah saat 09:00 ile Akşam 18:00 saatleri arasında buradayız.

  Destek Talebi

  Hafta içi sabah saat 09:00 ile Akşam 18:00 saatleri arasında ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.
  Destek İste

  Haberler & Güncellemeler

  Alfa Soft Tech ürünleri ve hizmetleri hakkında en son gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.
  Şimdi İncele

  Bize Ulaşın

  Alfa Soft Tech, teknik destek birimine destek@alfasofttech.com email adresinden ulaşabilirsiniz.
  Mail Gönder